אני גרה במושב שיש בו מלא באמפרים. התפקיד הרשמי של הבמפר, או פס ההאטה בכביש, הוא להאט את הנהגים בכבישים פנימיים, אבל בתכלס הוא גורם לזעזוע של כל יושבי הרכב שלא עשו עוול לאיש (קצת כמו מעלית שנעצרת ואז מרגישים שחצי מהמוח עדיין בקומה מעל). אבל עם כל הכבוד לכל הבאמפרים המושב, באמפר מספר 2 הוא גדול במיוחד, כזה שנצרב בזיכרון של מי שעוברים פה.

במרץ שעבר הרגשתי כמי שנתקלה בבאמפר מספר 2 בחיים. הרגשתי שאני צריכה להמציא את עצמי מחדש. לאט לאט אספתי את האנרגיות והתגברתי על הבאמפר. מצאתי שותפה נהדרת לדרך והמשכתי קדימה, עם כל השינויים שהכתיבה התקופה. אפילו נהניתי.
ועכשיו, דווקא כשהקורונה (כמעט) מאחורינו, פסח סוף סוף נגמר ורואים את האור בקצה המנהרה, אני שוב מרגישה תקועה על באמפר מספר 2.

אתמול ישבתי עם חברה שאמרה לי שאין לה מושג איך היא תחזור לעבודה אחרי החופש. אמרתי לה שלא תהיה לה ברירה, הרי היא צריכה להופיע ביום שני בעבודה. היא תפתח את המחשב במשרד והמשימות שלה ישאבו אותה חזרה לעשייה, אם תרצה בכך או לא.
הבעיה היא כשאין משרד שחייבים להגיע אליו, או ממונים שחייבים לתת להם דין וחשבון.

מה עושים כשצריך לחזור לעבוד וזה תלוי אך ורק בנו?
כשעבודה היא כזו שקשה לארגן אותה, כמו כתיבה?

יש המון טכניקות טובות לרגעים כאלה, וגם לרגעים של מחסום כתיבה בכלל, אבל עם הזמן מצאתי טכניקה אחת שתמיד עובדת לי, והיא אפילו ברוח התקופה כי קוראים לה טכניקת הרמזור.

טכניקת הרמזור להתנעה מחדש של הכתיבה:

כל יום בוחרים 3 משימות ספציפיות לקידום הפרויקט/הכתיבה:
משימה אדומה – הכרחית מאד ודורשת משאבים רבים (נפשיים/מנטליים/זמן)
משימה צהובה – חשובה, ודורשת קצת פחות משאבים.
משימה ירוקה – לאו דווקא הכרחית, אבל מקדמת. כזו שאני עושה בכיף.

עם איזה צבע להתחיל: יש מי שאוהבים להתחיל בקשה, במשימה האדומה, כשהירוקה מהווה מעין פרס ומוטיבציה. אני דווקא אוהבת להתחיל במשהו כיפי, בירוק או בצהוב, כי זה מחזיר לי את החשק והכוחות להתמודד עם המשימות היותר מלחיצות.

באיזה צבע תצבעו כל משימה: זה לגמרי אישי, תהיו כנים עם עצמכם ודרגו את המשימות לפי דרגת קושי/חשק/רצון לחזור למיטה ולהתכסות מעל הראש.

דוגמאות למשימות כתיבה ספציפיות למיון:

עוד עצה אחת שאני תמיד חופרת לגביה (וגם מיישמת בעצמי) זו העצה הזו:
ביחד יותר קל, וגם יותר כיף.

יאללה עוברת לביצוע משימה אדומה.