במהלך השנים שבהן למדתי, כתבתי ולימדתי תסריטאות, יש נושא אחד שכולם הולכים סביבו על קצות הבהונות: מבנה התסריט. זה כנראה החלק הכי פחות סקסי שבלימודי התסריט. תסריט הרי אמור לבוא מהשראה, מחופש הדמיון, והמבנה מנסה לכפות על הרעיון היצירתי שלנו מין תבנית מעצבנת. למה צריך את זה בכלל?

זו בדיוק הסיבה שכתבתי את המדריך הזה, עם התובנות שלי על מבנה התסריט – טיפים מעשיים שתוכלו ליישם באופן מיידי. אתם מוזמנים להוריד אותו ללא תשלום, מתנה קטנה ממני. כתבו כאן את כתובת המייל שלכם ותקבלו מיד גישה למדריך.

קריאה מהנה,
מרב שקד

אודות הכותבת: מרב שקד

לצד חתוכה קטנהמרב שקד היא תסריטאית, מנחת סדנאות לתסריטאות, עורכת תסריט ומרצה לעסקים. הסדרה שכתבה, "מגדלים באוויר", שודרה בערוץ 10 ונמכרה לחברת אנדמול העולמית. בימים אלה מפתחת סדרה שנבחרה להיות מוצגת בפסטיבל series mania בצרפת במסגרת תכנית co-writin resdency צרפת- ישראל

מרב היא מנחה ותיקה של סדנאות לתסריטאות, הן למתחילים והן לכותבים מנוסים. בעשור האחרון היתה מיסדת שותפה ומנחה של "בנימה אישית – סדנאות לתסריטאות" בתל אביב ולימדה תסריטאות במסגרות פרטיות שונות. מרב גם ערכה תסריטים להגשות ותחרויות, שימשה כעורכת תוכן באתר התעשייה.קום, כתבה וערכה תסריטים לסרטים קצרים ולסרטי חברות. למרות שהצהירה שיהיו לה רק בנים, היא אמא גאה לשלוש בנות מקסימות, שהפעילות החביבה עליהן היא… להמציא סיפורים.

המדריך לסודות מבנה התסריט, מאת מרב שקד