יש לכם רעיונות וסיפורים אישיים ואתם רוצים להפוך אותם לתסריט מקצועי שאי אפשר להתעלם ממנו? מרגישים שאתם צריכים את הכלים, ההכוונה והתמיכה?  זה בדיוק מה שקורה בסדנת התסריטאות של "תסריטים".  קבוצה קטנה, בהנחיית מרב שקד, שבה כותבים הרבה, מתרגלים ומתנסים בטכניקות ובטריקים התסריטאיים, שומעים ומשמיעים, וגם לומדים מתסריטים וסרטים נבחרים שפותחים את הראש ומעודדים השראה.

נושאי הסדנה:

  • מאיפה מגיעים הרעיונות ואיך נדע אילו רעיונות מתאימים דווקא לתסריט? דגש על חומרים וסיפורים אישיים
  • איך הופכים סיפור לתסריט? מבנה זו לא מילה גסה
  • איך בוחרים את הסיפור הנכון לדמות שלי? מאפיינים ועבודה על דמויות.
  • רק לא לשעמם- איך יוצרים מתח, הזדהות וציפייה?
  • איך כותבים את זה בתכלס? מרכיבי התסריט וחוקי כתיבת הסצנה
  • איך הדמות שלי מדברת (ובעיקר- מה היא לא אומרת)?
  • איך גורמים לזה לקרות? אז יש לי תסריט, מה צריך להגיש ולמי?

המלצות:

"אני ממליצה בלב שלם ובשמחה על הסדנה. היא הייתה המקור המושלם להכיר את עולם התסריטאות והצטיינה ביחס אישי, הומור וליווי מקצועי ורציני" (נתלי פיינשטיין)

"תחושת הביטחון ליצור ללא פחד, הבנה שתמיד יש מה לומר, שאפשר לטעות, שיש מרחב בטוח. שהקול שלי ייחודי. אחת ההחלטות החשובות שעשיתי בחיי"  (לירז מיה שגריר)

"הקורס שלך מעיף אותי, מסעיר לי את הדימיון. אני מרגיש שאפשר ללמוד רציני את הכלים והכללים לרתום את הכאב הילדות, הדימיון ולעוף על זה"  (גידי אבינערי)

"התחושה שאפשר לטעות, הקבלה המוחלטת של התכנים שלך, בלי הטפת מוסר ובלי לנסות לשנות אותך. קצב הלמידה, המרקם האנושי וההנחיה של מרב" (נעמה ארלקי)

"הסדנה החזירה אותי לכתיבה העלתה מאד את רמת הביטחון שלי במה שאני עושה וגם שימשה בשבילי כאתנחתא אינטלקטואלית כיפית במהלך השבוע" (ניתאי חלוף)

מחפשים סדנת תסריטאות לכותבים מנוסים יותר?

משך הסדנה:
12 מפגשים שבועיים

הסדנה הקרובה:
הסדנה הבאה תפתח ב 25.2.2019, שד' מנחם בגין 7 תל אביב (גן החשמל פינת שוק לוינסקי)

לפרטים והרשמה:
052-2660640 – או – merav@tasritim.co.il

לצד חתוכה קטנהמרב שקד היא תסריטאית, מנחת סדנאות לתסריטאות, עורכת תסריט ומרצה לעסקים. הסדרה שכתבה, "מגדלים באוויר", שודרה בערוץ 10 ונמכרה לחברת אנדמול העולמית. לאחרונה נחתו על שולחנה של מרב התסריטים של "מגדלים באוויר" בהולנדית.

מרב היא מנחה ותיקה של סדנאות לתסריטאות, הן למתחילים והן לכותבים מנוסים. בעשור האחרון היתה מיסדת שותפה ומנחה של "בנימה אישית – סדנאות לתסריטאות" בתל אביב ולימדה תסריטאות במסגרות פרטיות שונות. מרב גם ערכה תסריטים להגשות ותחרויות, שימשה כעורכת תוכן באתר התעשייה.קום, כתבה וערכה תסריטים לסרטים קצרים ולסרטי חברות. למרות שהצהירה שיהיו לה רק בנים, היא אמא גאה לשלוש בנות מקסימות, שהפעילות החביבה עליהן היא… להמציא סיפורים.